מהנדס מוסמך יכול לבצע מגוון רחב של בדיקות על מנת לאתר ליקויי בנייה. עם זאת, חשוב לדעת מה כוללים שלבי העבודה מולו על מנת לייעל את התהליך.

שלבים בעבודה מול מהנדס בדק בית

בדק בית הוא שירות שמטרתו לחשוף ליקויי בנייה. את ליקויי הבנייה ניתן וצריך לחשוף בכל סוגי המבנים, בין אם מדובר בדירות שנמצאות בתוך בנייני מגורים ישנים או לחילופין בבתים חדשים. בפועל, שירותי בדק בית ניתנים על ידי מהנדס מוסמך. תפקידו של המהנדס לבדוק את הנושאים השכיחים שבהם מתגלים ליקויי בנייה ולאחר מכן לנסח דוח ממצאים. בהמשך, ניתן להשתמש בדוח הזה על מנת להטיל אחריות תיקונים על הקבלן או על כל גורם אחר.

הזמנת מהנדס בדק בית

מהנדס בדק בית קבוצת הדר  צריך להיות מעורב בשלבים המוקדמים של בדיקת הנכס. אם מזמינים את המהנדס בשביל לבדוק בית יד שנייה, כדאי לעשות זאת לפני שחותמים על החוזה או מסכמים את המחיר. מנגד, בהזמנת מהנדס לדירה חדשה רצוי לתאם את מועד הבדיקה לפני מסירת המפתח. בכל מקרה, ניתן גם ליצור קשר עם מהנדס מוסמך כדי להזמין אותו לבדיקה מקיפה נוספת. בדיקות אלו רלוונטיות כאשר קבלן מתקן את הליקויים או אם רוצים לקבל חוות דעת שנייה.

איך מהנדס בודק את הבית?

מבחינה טכנית, ליקויי בנייה הם רבים ומגוונים ולכן למהנדס מוסמך אמורים להיות הכלים המתאימים לחשוף אותם. בשלבים מוקדמים של הבדיקה מתמקדים בבעיות רטיבות, כי הם ליקויי הבנייה הנפוצים ביותר, ומנסים למצוא פתרונות לאיתור מקורות הנזילה. בשלבים מאוחרים עוברים לבדיקת ליקויי בנייה בריצוף, לבדיקת סדקים ויציבות ולבדיקת חלונות. אם יש צורך בכך, ניתן להזמין מהנדס כדי לבדוק קרינה סלולארית, קרינה אלקטרו-מגנטית וקרינת ראדון בדירות יד שנייה.

קבלת דוח ממצאים מהמהנדס

מבחינת אנשים פרטיים, הדבר החשוב ביותר בהזמנת מהנדס מוסמך הוא לוודא עמידה בלוח זמנים. אם המהנדס מתעכב בהגשת דוח ממצאים, העסקה כולה עלולה לרדת לטמיון. במקרים של רכישת דירות חדשות מקבלן, לעמידה בלוח זמנים יש אפילו חשיבות גדולה יותר כי החוק מגן על הרוכש רק לתקופה מסוימת. לפיכך, רצוי לקבל התחייבות ממהנדס לעמידה בלוח זמנים ולגבות אותה בהסכם כתוב.

התייעצות עם מהנדס לחיסכון בהוצאות

הזמנת מהנדס כרוכה מטבע הדברים בהוצאה כספית. גובה ההוצאה נקבע לפי היקף הדירה, מספר החדרים ועוד שלל שיקולים. אף על פי שהוצאה כזו מצטרפת לעלויות נוספות של רכישת דירה, היא נחשבת להשקעה משתלמת. בסופו של דבר, רק למהנדס מוסמך יש את הכלים האובייקטיביים לחשוף ליקויי בנייה ולחסוך ללקוח הוצאות ועוגמת נפש.

אנחנו בקבוצת הדר מתמחים במתן שירות עבור לקוחות פרטיים שמעוניינים בביצוע בדק בית בנכס. אצלנו מבינים מה חשוב לך עכשיו ובעתיד, לכן מזמינים אותך לחייג 073-3745160 ולתאם פגישה עם מהנדס בדק בית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *