ישראלים רבים חולמים על בית עם גינה צמודה וכאשר הם מצליחים לרכוש אחד כזה הם מנסים לנצל את הגינה עד תום ובהתאם לטעמם. אצל רבים החלום לא מסתיים בגינת נוי נאה אלא גם ברצון להתקין בה בריכת שחיה ומתקנים הנלווים אליה. ההחלטה על סוג הבריכה תלויה במספר אלמנטים כאשר החשוב ביותר הוא גודל הגינה. אלמנטים אחרים הם גודל הבריכה האם שקועה ובנויה או כזאת המונחת על הקרקע? האם אחת קבועה או כזאת שניתן לקפל אותה בעונות שבהן לא נעשה בה  שימוש? ועוד. שיקול חשוב אחר הוא, כמובן, היכולת הכספית לרכישה והיכולת הכספית לתחזוק שוטף שלה. ניתן למצוא מגוון בריכות שחיה.

סוגי בריכות פופולאריים

בריכה שקועה בקרקע – יש לתכננה היטב, שכן, אחת שאיננה נבנית כהלכה עלולה לעלות בהוצאות מיותרות ולא תשרת כהלכה את הבעלים. יש צורך בשמירה על קריטריונים שונים דוגמת בניה על פי תכניות בניה הכוללות איטום מעולה, תוכניות של מערכות חשמל ומים, עיצוב ויזואלי, עיצוב הנוף סביב וכדומה. רבים מוסיפים תכנון של כיסוי הבריכה שהינו בעל יתרונות רבים לבטיחות והגנה לילדים, לשמירה על ניקיונה ולמניעת אידוי מים. מבחינים בבריכות בנויות מבטון הנבנות בשטח עצמו. הקלאסיות בנויות בטון ומחופות בקרמיקה. ניתן למצוא בריכות סקימרים שהמים בהן נמוכים בכ10 עד 15 סנטימטר משפת הבריכה ויש בהן פתחים להולכת המים מהן ואליהן לצורך סינון, הוספה וכדומה.

בנוסף, קיימות בריכות מתועשות המיוצרות במפעלים ומותקנות בגינה. הדפנות עשויות מפי וי סי מוקשה העמיד לפגעי מזג האוויר ותנודות הקרקע. רצפות הבריכות  יצוקות ועמידות וכל המעטפת עשויה מיריעות פי וי סי מיוחדות ועבות הנוחות לטיפול ולתחזוקה. הבריכות מותקנות במקום על פי תכניות מקצועיות. בריכות אחרות הן כאלו הניתנות להרכבה ופירוק מהירים.  יש דגמים שונים הנבדלים ביניהם במפרט, בצורה ובגודל.  הן עשויות פי וי סי מסיבי ונתמכות במוטות חזקים העשויים מתכת מגולוונת העמידה בפני חלודה, מחוברים לכל אורכן והשומרים על יציבותן. הן כולן קלות להרכבה ולפירוק. ניתן למצוא במידות שונות ובצורת מלבניות, מרובעות ועגולות.

בריכות אחרות הן בריכות מתנפחות. בחלקן העליון יש טבעות עליונות מתנפחות השומרות על יציבותן. הן עשויות יריעות פי וי סי בעלות מספר שכבות דבר המבטיח עמידות גבוהה וחוזק מיוחד. הן מיועדות לחשיפה ממושכת לקרני השמש, ללחצי מים, לכלור וכדומה. גם כאן ניתן למצוא במידות שונות. בריכות אלו אף נוחות לקיפול ולניוד. יש צורך להכין משטח מתאים להקמת בריכות הניתנות לפירוק כדי לאפשר הרכבה יציבה ונכונה שנועדה לשמור עליהן. יש צורך בציוד נוסף המיועד לתחזוקה, לניקוי, לסינון, וכן בחומרי חיטוי כולל כלור. מומלץ לרכוש בריכות שחיה לגינה או לבנות בריכות שקועות אצל מומחים לנושא אשר יכולים לייעץ, לתכנן ולהקים אותן כהלכה.

 

בריכות שחייה בצפון

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *